Pneumatiky Celoroční pneumatiky

Goodyear uvádí na trh třetí generaci celoročních pneumatik Goodyear Vector 4Seasons Gen-3

Goodyear Vector4Seasons GEN-3

Goodyear uvádí na trh pneumatiky Vector 4Seasons Gen-3, které představují nejnovější rozšíření jeho vysoce ceněného segmentu celoročních pneumatik. Pneumatiky nejnovější generace poskytnou řidičům ještě lepší užitné vlastnosti na sněhu, za mokra i za sucha.

„Naši designéři a inženýři měli před sebou impozantní úkol dále zlepšit Vector 4Seasons Gen-2, celoroční pneumatiky, které získaly více ocenění, než kterákoli jiná značka,” řekl Mike Rytokoski, viceprezident a marketingový ředitel společnosti Goodyear Europe, a dodal: „Jsme hrdí na to, že se jim v podobě Vector 4Seasons Gen-3 skutečně podařilo udělat nejlepší pneumatiky ještě lepší.“

Celoroční pneumatiky jsou jedním z nejrychleji rostoucích segmentů. Řidiči, kteří si je pořizují, sledují tři základní charakteristiky – bezpečnost za všech povětrnostních podmínek, vynikající brzdné vlastnosti a přilnavost za mokra a také vynikající brzdné vlastnosti na suché vozovce.

Díky technologii Goodyear Snow Grip nabízí Vector 4Seasons Gen-3 lepší přilnavost, a tedy i lepší ovladatelnost na sněhu. Velké množství příčných drážek ve středu běhounu zajišťuje účinnější zakusování pneumatiky do sněhu, což zlepšuje ovladatelnost na sněhu ve srovnání s předchozí generací o 5 %.

Základem technologie Goodyear Dry Handling jsou masivní bloky v koruně a rameni pneumatik, které snižují jejich deformaci v namáhavých situacích. To přináší ve srovnání s předchozí generací o 5 % lepší brzdné vlastnosti na suchu.

Přečtěte si také:   Bridgestone představuje pneumatiku Turanza All Season 6 ENLITEN s technologií DriveGuard RFT

Vector 4Seasons Gen-3 se stejně jako jejich předchůdce nadále vyznačují také působivou odolností vůči aquaplaningu, a to díky technologii Goodyear Aqua Control, která využívá hluboké a široké drážky ke zlepšení odvodu vody.

Nové Vector 4Seasons Gen-3 byly uvedeny na trh v dubnu, celkem 65 rozměrů bude Goodyear postupně zavádět během letošního roku a další budou následovat v letech 2021 a 2022. Pneumatiky již byly schváleny jako originální výbava pro prvovýrobu. Na konci letošního roku se začnou montovat na vozy Peugeot 2008/3008/5008, DS3 Crossback a DS 7 Crossback; do té doby se počítá i s modely dalších výrobců.