Pneumatiky Nákladní pneumatiky

Goodyear uvádí na trh řadu POWERLOAD pro kompaktní kolové nakladače a grejdry

Goodyear_POWERLOAD-pneu- (1)

Společnost Goodyear uvádí na trh novou řadu pneumatik POWERLOAD, s níž hodlá pomáhat při zvyšování produktivity, životnosti a nákladově efektivního provozu kompaktních kolových nakladačů a malých grejdrů, po kterých je v celém světě díky zvyšování počtu stavebních a rozvojových projektů stále větší poptávka.

Tato technika představuje nový, vysoce konkurenční trh, na nějž jednotliví výrobci přinášejí stále nové technologie, aby uspokojili poptávku po efektivnějším, ale také ekologičtějším provozu. V podobě nové řady POWERLOAD jim Goodyear nabízí pneumatiky doplněné o významné moderní technologie, které byly speciálně navrženy jako odpověď na potřeby kompaktních kolových nakladačů a malých grejdrů.

Kompaktní stroje tohoto typu se obvykle využívají ve stavebnictví, při nakládce materiálů, logistické podpoře, v zemědělství a při terénních úpravách. Klíčovou charakteristikou jejich pneumatik tedy musí být všestrannost. Vzhledem k dlouhé době, kterou v této technice tráví řidiči, je dalším důležitým faktorem pohodlí obsluhy, a spolu s ním také dobrá trakce a vysoká odolnost.

Hlavní inovací je technologie Smooth Guard

Pneumatiky Goodyear POWERLOAD zahrnují novou technologii Smooth Guard, včetně extra silné, hladké vrstvy pryže v oblasti ramen a bočnice. Tato pokročilá technologie pneumatikám nové řady propůjčuje maximální robustnost a zvyšuje jejich odolnost vůči řezným ranám a poškození kostry. Vedle toho Goodyear u nové řady posílil také konstrukci bočnic pneumatik, což zvyšuje stabilitu a usnadňuje ovladatelnost strojů. Nová řada stabilizuje lopatu nakladače při nakládání a nabízí tak provozovatelům přesnou jízdu, jistotu, pohodlí a bezpečnost.

Přečtěte si také:   Firestone uvádí na trh produktovou řadu silničních pneumatik pro regionální nákladní dopravu s delší životností a vyšší hospodárností

Důraz na vyztužení a vysoký stupeň ochrany je patrný i na tvaru ochrany ráfku. To pomáhá zabraňovat pronikání cizích předmětů mezi ráfek a pneumatiku, což je zvláště důležité na staveništích, kde by půda, balvany, kamínky a jiné nečistoty mohly běžné pneumatiky vážně poškodit. Nový tvar zářezu pro montážní páku pomáhá urychlit montáž a demontáž pneumatik a minimalizuje tak prostoje.

Goodyear_POWERLOAD-pneu- (2)

Dalším potvrzením toho, že Goodyear sledoval především co nejvyšší efektivitu, je nesměrový dezén nových pneumatik. Tato volba podporuje snadnější logistiku pneumatik, protože umožňuje jejich rotaci, a zjednodušuje provozovatelům vozového parku skladování pneumatik. Pneumatiky Goodyear POWERLOAD dále nabízejí na staveništích nezbytnou vyšší trakci. Jejich konstrukce zajišťuje přímou i boční trakci, zatímco jejich samočisticí schopnosti pomáhají omezovat prostoje a zvyšují výkonnost. Dezén běhounu je inspirován osvědčenými pneumatikami Goodyear TL-3A+ pro větší vozidla (v rozměru 25″ a více), ale v řadě POWERLOAD byl upraven pro rozměr 18″ a 20″.

U pneumatik řady POWERLOAD Goodyear ve srovnání s předchozími pneumatikami dále prohloubil dezén běhounu v oblasti ramen. To prodlužuje životnost pneumatik, umožňuje delší kilometrový proběh a pomáhá případně také snižovat hodnotu hodinových provozních nákladů.

Goodyear zastává filozofii ELECTRIC DRIVE READY, takže všechny jeho nejnovější pneumatiky lze využívat na vozidlech s elektrickým pohonem, hybridních vozidlech i na vozech s běžným vznětovým motorem. Tento progresivní přístup přináší pro pneuhospodářství zákazníků další zjednodušení, protože nemusejí pro různé typy vozidel skladovat různé pneumatiky.

Přečtěte si také:   Goodyear vyvinul pneumatiky na míru pro nové Maserati GranTurismo

Octavian Velcan, výkonný ředitel společnosti Goodyear pro OTR a letecké pneumatiky v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika: „S pneumatikami POWERLOAD cílíme na minimalizaci prostojů, zlepšení hodinových provozních nákladů, odolnost a všestrannost v rostoucím segmentu trhu OTR. Ve společnosti Goodyear jsme už předem promýšleli budoucí požadavky provozovatelů kompaktních kolových nakladačů a malých grejdrů, abychom přinesli technologie, které jim pomohou úspěšně se pohybovat v tomto náročném terénu, spolehlivě odvádět práci, a přitom trvale zvyšovat svou produktivitu.“