Testy pneumatik Testy zimních pneumatik

Goodyear UltraGrip Performance+ vítězem testu zimních pneumatik Auto Bild sportscars: 255/35 R19 (2019)

Goodyear UltraGrip Performance Beauty shots

Německý automobilový časopis Auto Bild sportscars zveřejnil výsledky svého posledního testu zimních pneumatik v rozměru 255/35 R19. Jako celkový vítěz z něj vyšly pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+.

Nejnovější zimní pneumatiky značky Goodyear jsou vysoce hodnoceny za vzornou ovladatelnost za všech povětrnostních podmínek. Auto Bild sportscars ocenil UltraGrip Performance+ zvláště za ovladatelnost na sněhové pokrývce.

Z testu, při němž řidiči prověřovali 11 pneumatik na základě 14 různých kritérií, vyšly UltraGrip Performance+ jako celkový vítěz. Byly nejlepší hned v několika ohledech. Například za každých povětrnostních podmínek jim naměřili nejkratší brzdnou dráhu. Na mokrém povrchu potřebovala vozidla obutá do pneumatik Goodyear na zastavení z rychlosti 100 km/h jen 45,7 metru, o 1,5 metru méně než vozy s další pneumatikou v pořadí. Na sněhu vykázaly UltraGrip Performance+ brzdnou dráhu 27,6 metru, o 0,4 metru kratší než další konkurenční pneumatiky v pořadí. Vedle toho vykázaly pneumatiky Goodyear také nejlepší výsledky, pokud jde o ovladatelnost a odolnosti vůči aquaplaningu na mokrém povrchu.

Auto Bild sportscars ohodnotil ovladatelnost UltraGrip Performance+ jako vzornou za jakýchkoli povětrnostních podmínek. Magazín pneumatiky dále ocenil za jejich dynamickou ovladatelnost za mokra a velmi dobré brzdné vlastnosti na sněhové pokrývce. V neposlední řadě jej pneumatiky přesvědčily i nízkou hodnotou valivého odporu.

Mike Rytokoski, viceprezident a Chief Marketing Officer společnosti Goodyear v Evropě, k tomu řekl: „Test zimních pneumatik Auto Bild sportscars přinesl již druhé ocenění nově na trh uváděných pneumatik Goodyear UltraGrip Performance+. Již v září vyhrály test zimních pneumatik časopisu AUTO MOTOR UND SPORT . To dokazuje, že naše nejnovější zimní pneumatiky Goodyear jsou jedny z nejlepších na trhu.”

Pneumatikahodnocenímokrosuchosníhmísto
GoodYear UltraGrip Performance+příkladné1-21-1.
Vredestein Wintrac Propříkladné2+2-2+2.
Uniroyal MS plus 77dobré2-21-3.
Continental WinterContact TS 860Sdobré2-22+4.
Hankook Winter i*cept evo2 W320dobré22-2+5.
Michelin Pilot Alpin PA4dobré2226.
Kumho WinterCraft WP71uspokojivé3-2-1-7.
Toyo Snowprox S954uspokojivé223+8.
Nexen WinGuard Sport 2 WU7nedoporučeno3+22-9.
Nokian WR A4nedoporučeno4+2-210.
Nankang Winter Activa SV-2nedoporučeno32-311.