Pneumatiky Letní pneumatiky

Goodyear představuje koncept pneumatik, které se místo výměny obnoví

Goodyear reCharge konstrukce

Goodyear reCharge je revoluční koncept samoregeneračních pneumatik, které lze přizpůsobovat a měnit podle individuálních potřeb.

„Goodyear usiluje o to, aby pneumatiky ještě výrazněji přispívaly k uspokojování specifických dopravních potřeb zákazníků,“ řekl Mike Rytokoski, viceprezident a vedoucí marketingu Goodyear Europe. „Právě s tímto cílem jsme se rozhodli vytvořit koncept pneumatik připravených na budoucí personalizovanou a pohodlnou elektromobilitu.”

Koncept reCharge zahrnuje řadu inovativních funkcí vystavěných kolem tří základních pilířů:

  • Personalizovaná
    Jádrem konceptu reCharge je obnovitelná a biologicky rozložitelná směs běhounu, kterou lze znovu nabíjet jednotlivými kapslemi. Výsledkem je radikální zjednodušení procesu výměny pneumatik. Kapsle plněné kapalnou směsí na míru umožní regeneraci běhounu. Pneumatiky se díky nim budou moci v průběhu času uzpůsobovat klimatickým podmínkám, stavu vozovky nebo prostě jen tomu, jak chcete cestovat. Kapalná směs se bude přizpůsobovat profilu každého řidiče vytvořenému díky umělé inteligenci, takže pro ně bude šitá na míru.
  • Udržitelná
    Samotná směs by měla být vyrobena z biologického materiálu a vyztužena vlákny inspirovanými jedním z nejpevnějších známých přírodních materiálů – pavučinou. Díky tomu by měla být extrémně odolná a 100% biologicky rozložitelná.
  • Bezproblémová
    Vedle radikálního zjednodušení procesu výměny pneumatik s nabíjecími kapslemi by byl běhoun navíc umístěn na vysoké a úzké ne-pneumatické kostře. Její tenká, ale robustní konstrukce bude nenáročná na údržbu a bude eliminovat nutnost udržování tlaku a prostoje v důsledku defektů.

„Goodyear reCharge je koncept pneumatiky bez jakýchkoli kompromisů na podporu uzpůsobitelné, udržitelné a bezproblémové elektromobility,“ uzavřel Sebastien Fontaine, vedoucí designér inovačního centra Goodyear v Lucembursku.