Magazín

Goodyear potvrzen jako oficiální dodavatel pneumatik pro seriál Pure ETCR

Pure ETCR Goodyear ds

Společnost Goodyear se stává oficiálním dodavatelem pneumatik a zakládajícím partnerem prvního seriálu závodů cestovních vozů s plně elektrickým pohonem Pure ETCR.

Goodyear vyvíjí na zakázku Pure ETCR pneumatiky s kombinací technologií inspirovanou nejnovějšími pneumatikami Goodyear pro elektromobily a novou řadou vysoce výkonných pneumatik Eagle F1 SuperSport. Finální specifikaci nových pneumatik Goodyear představí na jaře před prvním závodem Pure ETCR.

Goodyear plánuje u nových pneumatik využít osvědčenou konstrukci svých pneumatik pro motoristický sport, ale dezén jejich běhounu bude určen jak pro podmínky suchého, tak i mokrého povrchu. Výsledkem bude nižší počet pneumatik, které bude nutné brát na každý závod. To je v souladu s cíli společnosti Goodyear i Pure ETCR, tedy spolupráci na nalézání nových trvale udržitelných řešení pro budoucnost dopravy a motoristického sportu.

Mike Rytokoski, viceprezident a ředitel marketingu v Goodyear Europe, k tomu uvedl: „Goodyear je lídrem vývoje pneumatik pro elektrická vozidla. Polovinu našeho původního vývoje pneumatik v Evropě tvoří pneumatiky pro elektromobily a hybridy.”

Goodyear představuje na autosalonu v Ženevě „chytré“ pneumatiky, pneumatiky pro elektromobily a pro městskou dopravu

„Své obrovské zkušenosti s vývojem pneumatik pro elektrická vozidla nyní přinášíme ETCR. Velmi silná silniční elektrická vozidla mají značně odlišné potřeby než jejich benzínové nebo naftové protějšky. Jsou těžší a mají větší a okamžitě dostupný točivý moment. Goodyear proto vyvinul pneumatiky, které dokáží takový okamžitý příval energie zvládnout, a současně nabízejí vysokou přilnavost a trakci spolu s nízkým valivým odporem v zájmu delšího dojezdu a vyšší účinnosti. Naše partnerství s Pure ETCR tak představuje mnohem víc než jen dodávky závodních pneumatik. Společně tyto závody využijeme k vývoji technologií, které nadchnou příští generaci závodníků.“

Promotérem seriálu Pure ETCR bude Eurosport; stejná organizace, která stojí za FIA Mistrovstvím světa cestovních vozů (WTCR), jemuž bude Goodyear v roce 2020 pneumatiky rovněž dodávat. V jednotlivých závodech budou soutěžit silná vozidla vycházející ze sériové výroby mnoha různých automobilek.

FIA si vybrala Goodyear jako oficiálního dodavatele pneumatik pro Světový pohár cestovních vozů

Zvolený formát seriálu, založený na několika krátkých, energií nabitých závodech, které budou gradovat až k Velkému finále, si žádá pneumatiky, jež vozům poskytnou potřebnou výkonnost okamžitě, bez jakéhokoli zdržení. Goodyear se proto soustředí na to, aby zajistil velice krátkou dobu nutnou pro rozehřátí a stabilní provozní vlastnosti v celém průběhu neúprosných a tvrdých závodů. Řidiči díky tomu budou moci nastupovat do každého závodu rovnou.

Přečtěte si také:   RONAL GROUP odhaluje podrobnosti o motorsportovním kole pro Lamborghini SC63

François Ribeiro, ředitel promotéra seriálu Pure ETCR, společnosti Eurosport Events, uvedl: „Velice nás těší, že můžeme v Pure ETCR přivítat společnost Goodyear jako zakládajícího partnera celého seriálu. Goodyear má za sebou unikátní závodní historii plnou mimořádných výkonů a inovací; to z něj dělá dokonalého partnera našich nových vlajkových závodů pro elektromobily. Nové spojení také skvěle doplňuje naše partnerství se značkou Goodyear v závodech WTCR, které bude – jak očekáváme – rovněž velice úspěšné. Díky dezénu, který poskytuje vysokou výkonnost za každého počasí, se nebude muset pro Pure ETCR vyrábět takové množství pneumatik, což je plně v souladu s našimi závazky v oblasti trvalé udržitelnosti. Nepochybujeme o tom, že Goodyear bude jak na technické, tak i na marketingové frontě prvotřídním partnerem seriálu Pure ETCR, který bude zase skvělou příležitostí pro spuštění Goodyear #backtoracing.“

Goodyear se vrací do motoristického sportu

Od oznámení svého návratu na scénu mezinárodního motoristického sportu loni v létě již Goodyear s týmem Jota Sport zaznamenal vítězství na FIA Mistrovství světa endurance ve třídě LMP2 a letos je tým Jackie Chan DC Racing v čele úvodního závodu. Součástí comebacku značky Goodyear do světa motoristického sportu je dále nově pozice oficiálního dodavatele pneumatik pro FIA Světový pohár cestovních vozů WTCR, návrat do německého a britského motoristického sportu (jako nový výhradní dodavatel pneumatik pro Britské mistrovství cestovních vozů) a dodávky pneumatiky pro přední evropské týmy v seriálu Le Mans.