Magazín

Ferrari zvolilo Bridgestone pro sportovní kabriolet Portofino

Ferrari Portofino

Bridgestone byl zvolen společností Ferrari jako dodavatel na přání nabízených pneumatik typu run-flat pro 2+2místný sportovní kabriolet Ferrari Portofino o výkonu 600 koní. Pneumatiky Potenza S007 Run-Flat budou dodávány do výrobního závodu Ferrari v Maranellu v rozměrech 245/35 ZRF 20 (91Y) a 285/35 ZRF 20 (100Y) pro klienty, kteří požadují tuto výbavu.

Bridgestone zkonstruoval ultravysokovýkonnou (UHP) pneumatiku Potenza S007 Run-Flat s využitím inovativních materiálů a technologií, aby její výkony, včetně schopnosti dosahovat vysokého příčného zrychlení v zatáčkách a odolnosti ve vysokých rychlostech, dokonale ladily se sportovními jízdními vlastnostmi modelu Portofino. Asymetrický dezén s extrémně tuhými bloky v široké vnější ramenní oblasti zvyšuje preciznost řízení, zrychluje reakce a optimalizuje adhezi na suchém povrchu. Široké drážky po celém obvodu pneumatiky pomáhají odvádět vodu, aby byla zachována maximální trakce na mokru. Technologie Bridgestone Run-Flat navíc poskytuje řidičům důležitý pocit jistoty, protože zachovává řiditelnost vozidla, včetně schopnosti bezpečně zastavit, i po ztrátě tlaku a umožňuje pokračovat v jízdě i s poškozenou pneumatikou, přičemž lze takto ujet až 80 km rychlostí až 80 km/h.

„Dokonalá kombinace sportovního charakteru a cestovního komfortu modelu Ferrari Portofino znamená pro výrobce pneumatik obrovskou výzvu. Bridgestone je velmi potěšen, že může pro tento výjimečný kabriolet dodávat novou generaci pneumatik run-flat, vyvinutou, testovanou a vyráběnou v Japonsku,“ říká Christophe De Valroger, viceprezident společnosti Bridgestone EMEA, zodpovědný za prvovýbavu.

Bridgestone vyvíjí pneumatiky pro Ferrari a dodává je pro prvovýbavu sériově vyráběných vozů z Maranella od roku 1990 (prvním modelem s pneumatikami Bridgestone bylo Ferrari 348). Pneumatiky Potenza S007 se již dodávají na přání pro osmiválcové sportovní vozy 488 GTB a Spider. Bridgestone dodával závodní pneumatiky Potenza F1 týmu Formule 1 Scuderia Ferrari v letech 1999 až 2010. Tým Scuderia Ferrari získal v tomto období osm titulů mistra světa ve Formuli 1 v hodnocení konstruktérů a sedm titulů mistra světa v hodnocení jezdců.

Přečtěte si také:   Společnost Bridgestone EMIA obdržela druhým rokem v řadě prestižní hodnocení EcoVadis Platinum

[Best_Wordpress_Gallery id=“13″ gal_title=“2110″]