Magazín

Elektromobil Volkswagen ID.3 používá na cestě po Německu zimní pneu Hankook Winter i*cept evo 3

20200928_Hankook_s_new_winter_tyre_icept_evo_3_with_VW_ID.3_on_tour_2

Hankook podporuje turné „ID.3 Germany Tour“ svými zcela novými zimními pneumatikami UHP (Ultra High Performance) Winter i*cept evo 3, které se na vozidlo sloužící této kampani využily ve velikosti 215/55 R18 99V XL. Ambiciózním cílem projektu je otestovat národní systém rychlonabíjecích stanic. Součástí itineráře je více než 600 prodejců VW a nabíjecích stanic. Řidičem jedinečné maratonské cesty Německem je Rainer Zietlow z agentury CHALLENGE4, který již nasbíral mnoho zkušeností při jízdách na dlouhé vzdálenosti a získal světové rekordy na všech kontinentech po celém světě. Doprovází ho spolujezdec Dominic Brüner. Turné zahrnuje návštěvy evropského ústředí Hankook v Neu-Isenburgu u Frankfurtu nad Mohanem a evropského výzkumného a vývojového centra společnosti v Hannoveru.

„Naše nová zimní pneumatika Winter i*cept evo 3 dostává příležitost prokázat své vynikající vlastnosti během maratónského turné ve voze VW ID.3 v různých německých zemích a během nadcházející zimní sezóny. Jako dlouholetý dodavatel originálního vybavení pro Volkswagen po celém světě jsme proto potěšeni, že můžeme tento náročný projekt podpořit společně s dalšími předními automobilovými společnostmi,“ komentuje Sanghoon Lee, prezident Hankook Tire Europe.

Přečtěte si také:   Goodyear radí, jak lépe zvládat jízdu v zimě. Naučte se, jak se stát v zimě sebejistějším řidičem

Nový zimní vzorek pneumatik Winter i*cept evo 3 pro automobily a Winter i*cept evo 3 X pro SUV následuje ve stopách svého úspěšného předchůdce modelu Winter i*cept evo 2, který se také stal originální výbavou mnoha evropských výrobců prémiových vozidel. Nová řada pneumatik Winter i*cept, která je již třetí řadou této verze, je v současné době k dispozici již v 95 rozměrech a poprvé v řadě zimních pneumatik Hankook UHP má směrový dezén běhounu. Přední evropský automobilový magazín Auto Bild již provedl rozsáhlý nezávislý výkonnostní test zaměřený na vzorky pneumatik a pneumatika Hankook Winter i*cept evo 3 zde získala nejvyšší možné hodnocení „exemplární“.

20200928_Hankook_s_new_winter_tyre_icept_evo_3_with_VW_ID.3_on_tour_Rear

Trasu, která vede do všech koutů Německa a po které CHALLENGE4 jede na turné „ID.3 Germany tour“, naplánoval Institut pro dopravní logistiku (ITL) v Technické univerzitě v Dortmundu. Turné startuje 28. září ve 14 hodin v nejjižnějším hotelu Německa a končí na nejsevernějším parkovišti Německa západně od města List na ostrově Sylt. Kromě zastávek v Neu-Isenburgu a Hannoveru se tým CHALLENGE4 zastaví také v charitativní SOS dětské vesničce v Bernburgu, kterou podpoří darem na rezidenční projekt. Maraton lze sledovat živě na www.id3-deutschlandtour.com. Studenti mediální univerzity (HdM) ve Stuttgartu zde budou každý den dodávat texty, fotografie a videa z cesty.

Další společnosti, které maraton podporují: ADS-TEC Energy, Alpitronic, CAR-connect, E.ON Drive, has·to·be gmbh, Infineon Technologies, Intercity Hotel, MOON, Steigenberger Hotels & Resorts, Tank & Rast, We Charge a Volkswagen Group