Magazín

Elektromobil NIO ET7 je nyní z výroby vybaven pneumatikami Continental

nio-et7-predek

Společnost NIO vybavuje svůj plně elektrický sedan ET7 pro čínský trh 19″ a 20″ prémiovými pneumatikami Continental EcoContact 6. Tato start-upová společnost zabývající se výrobou elektromobilů si vybrala značku Continental jako výhradního dodavatele 19″ pneumatik.

Pneumatika EcoContact 6 se vyznačuje nejen vysokou energetickou účinností a kilometrovým výkonem, ale nabízí také velice dobrý handling a vynikající brzdný výkon. Její nízký valivý odpor rovněž může prodloužit dojezd elektromobilů. Speciálně vyvinutá pryžová směs zajišťuje nízké tření při styku s vozovkou. Pneumatika odvádí méně energie, což způsobuje snížení valivého odporu. Pneumatika Continental EcoContact 6 prokázala svoji energetickou účinnost v nedávném testu letních pneumatik, který povedl německý automobilový časopis Auto Zeitung (v čísle 6/22). V tomto testu, který srovnával deset pneumatik od výrobců z Evropy, Asie a Ameriky, vyšla jako nejlepší v testu valivého odporu.

Přečtěte si také:   Nokian Tyres představuje symbol ELECTRIC FIT, který pomáhá řidičům elektromobilů najít vhodné pneumatiky pro jejich vozy

Kromě krátké brzdné dráhy přináší model EcoContact 6 výtečné záběrové vlastnosti na suché i mokré vozovce a také velmi dobrou stabilitu při zatáčení, a to dokonce i ve vysokých rychlostech. Díky nejnovější technologii výroby směsi rovněž zaujme výbornými deformačními charakteristikami. Její profil dezénu se pružněji přizpůsobuje povrchu vozovky a umožňuje pneumatice dosahovat vyššího kilometrového výkonu.

NIO_ET7-zadek

Výrobci automobilů z celého světa spoléhají na společnost Continental jako na předního výrobce pneumatik. V Evropě téměř každé třetí vozidlo sjíždí z výrobní linky osazené pneumatikami Continental. Celosvětově společnost Continental dodává pneumatiky sedmi z deseti nejúspěšnějších výrobců elektromobilů.

Přečtěte si také:   Porsche 911 GT3 RS bude jezdit na pneumatikách Goodyear Eagle F1 SuperSport R a RS

Pro první výbavu elektromobilu NIO ET7 v Číně i pro čínský trh s náhradními pneumatikami byly schváleny následující produkty a rozměry:

  • Continental EcoContact 6 245/50 R19 105V XL i
  • Continental EcoContact 6 245/45 R20 103V XL i