Magazín

Elektromobil Mercedes-Benz EQB sází na pneumatiky Continental

Mercedes-EQ, EQB, 2021; Electric Art Line, Farbe roségold; EQB 350 4MATIC (Stromverbrauch kombiniert: 16,2 kWh/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 0 g/km);Stromverbrauch kombiniert: 16,2 kWh/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 0 g/km* Mercedes-EQ, EQB, 2021; Electric Art Line, rose gold; EQB 350 (combined power consumption: 16.2 kWh/100 km, combined CO2 emissions: 0 g/km);Combined power consumption: 16.2 kWh/100 km, combined CO2 emissions: 0 g/km*

Mercedes-Benz se rozhodl pro prémiové produkty společnosti Continental, kterými vybaví své nové plně elektrické SUV z rodiny EQ. Plně elektrický model EQB bude sjíždět z linky na pneumatikách EcoContact 6 v rozměru 19 palců. Mercedes-Benz nabízí z výroby také vysoce bezpečné zimní pneumatiky Continental: WinterContact TS 850 P.

Letní pneumatika EcoContact 6 se vyznačuje nejen vynikající energetickou účinností, ale také vynikající ovladatelností a brzdným výkonem. Continental snížil valivý odpor pneumatiky EcoContact 6 o 15 % ve srovnání s předchozím modelem. Speciálně vyvinutá pryžová směs minimalizuje tření při kontaktu pneumatiky s povrchem vozovky, což znamená, že pneumatika absorbuje méně energie a následně se snižuje valivý odpor. Pneumatika EcoContact 6 nedávno předvedla svou energetickou účinnost v rámci testu letních pneumatik pořádaného německým odborným časopisem Auto Zeitung (číslo 6/22), v němž v testu valivého odporu porazila devět dalších pneumatik evropských, asijských a amerických výrobců. Kromě toho pneumatika nabízí také vynikající stabilitu v zatáčkách i při vysokých rychlostech. Profil běhounu se neustále přizpůsobuje povrchu vozovky, což zajišťuje delší životnost pneumatiky.

Zákazníci Mercedes-Benzu EQB se mohou také rozhodnout pro odpovídající zimní pneumatiky hned při objednávce. Zde Continental nabízí pneumatiky WinterContact TS 850 P. Dezén této řady pneumatik má četné bloky a podélné lamely, které zajišťují lepší trakci a krátkou brzdnou dráhu na sněhu a mokré vozovce.

Pneumatiky Continental s technologií runflat pro další bezpečnou jízdu

Pneumatiky WinterContact TS 850 P pro Mercedes-Benz EQB jsou standardně dodávány s technologií runflat Continental, která je volitelně k dispozici i pro EcoContact 6. V případě poškození pneumatiky zabraňuje zachycení bočnice mezi vozovkou a ráfkem, v takovém případě může pneumatika sklouznout. Řidiči tak mohou pokračovat v jízdě až 80 kilometrů do servisu.

Výrobci automobilů po celém světě spoléhají na společnost Continental jako na předního dodavatele pneumatik. V Evropě téměř každý třetí automobil sjíždí z montážní linky vybaven pneumatikami Continental. Continental dodává pneumatiky ex works sedmi z deseti nejúspěšnějších výrobců elektromobilů na světě.
Pro Mercedes-Benz EQB byly v mnoha zemích schváleny následující produkty a rozměry jako originální výbava:

  • Continental EcoContact 6, 235/50 R19 103T XL
  • Continental WinterContact TS 850 P SSR, 215/60 R18 102T XL