Pneumatiky Motocyklové pneu

Dunlop Mutant jsou nové motocyklové pneumatiky na každou cestu za jakéhokoliv počasí

dunlop-mutant-motopneu- (1)

Značka Dunlop představuje nové, mimořádně všestranné pneumatiky Mutant, které na trh zavádějí nový crossoverový segment. Dunlop Mutant umožňují celoroční jízdu na všech typech komunikací více než 370 různým modelům motorek – adventurám, sportovně-turistickým strojům, naháčům, retro motorkám a scramblerům.

Dunlop Mutant budou v prodeji od ledna 2020 jako výsledek spojení poznatků z výroby vysoce ceněných hypersportovních a turistických pneumatik značky Dunlop a technologií vyvinutých při závodech v mokrém počasí. Dunlop toto spojení inovací nazývá „technologií čtyř ročních období“. Její podstatou jsou různé materiály podkladových vrstev a konstrukce a směsi, které byly navrženy pro provoz v nejdrsnějším podnebí – včetně obzvlášť tvrdých zimních podmínek. Díky tomu nesou pneumatiky Mutant i označení ‚M+S‘, které dokládá, že jsou nanejvýš vhodné do skutečně náročných podmínek.

Dmitri Talboom, produktový manažer Dunlop Motorcycle Europe, vysvětluje: „Mutant nabízejí jezdcům ovladatelnost a stabilitu, jaké by čekali od hypersportovních pneumatik, ale současně také vůbec nejlepší přilnavost za mokra závodních pneumatik a odolnost obvyklou u pneumatik turistických. Dunlop má rozsáhlé zkušenosti se sportovně turistickými pneumatikami jako RoadSmart III, které vyhrávají řadu testů, pneumatikami pro adventury jako nejnovější Trailmax Meridan a pneumatikami excelujícími v závodech na mokru v Moto2 nebo na Mistrovství světa endurance. Náš vývojový tým všechny tyto získané znalosti spojil dohromady a vytvořil pneumatiky skutečně pro všechna roční období.”

Díky řadě s pěti rozměry vpředu a šesti vzadu může být pneumatikami Dunlop Mutant osazeno více než 370 různých modelů motorek. Dunlop se totiž zaměřil na to, aby nebyly určeny jen pro typické crossovery jako Ducati Multistrada a Yamaha Tracer, nýbrž aby si užitné vlastnosti crossoverových motorek mohli dopřát majitelé široké škály různých modelů. „Ve stále větší míře se setkáváme s tím, že jezdci scramblery, retra a naháče používají po celý rok a jako univerzální motorky. Náš průzkum ukázal, že přitom hledají pneumatiky, které by jim mohly dát hypersportovní ‚feel‘ a ovladatelnost, ale přitom také jistotu, že si budou jízdu užívat za jakéhokoli počasí. A Dunlop Mutant jim toto jedinečné kouzlo crossoveru nabízí,” řekl Dmitri Talboom.

Nápaditý dezén běhounu pneumatik Mutant kombinuje agresivně působící bloky a dynamický směrový dezén. Jejich výrazný vzhled připomíná pneumatiky pro supermoto a ‚dirt track‘. Lze očekávat, že i díky němu se pneumatiky Mutant stanou oblíbenou volbou pro speciálně postavené motorky, které by měly mít styl – ale bez ústupků, pokud jde o jejich užitné vlastnosti. Právě to totiž tento zcela nový druh pneumatik přesně naplňuje.