Alu kola

DOTZ nabízí na kola speciální lak, který odolává zimnímu marastu

dotz-interlagos_shine_leon_cupra

S klesajícími teplotami nastává čas přezout váš vůz na zimní pneumatiky. Na kola značky DOTZ se můžete spolehnout, že projedou zimní sezónou stylově a bez poškození.

Designová kola odolná zimnímu provozu

U části motoristů stále převládá mylný dojem, že litá kola by se neměla používat v zimě. Ale proč? Litá kola DOTZ vypadají na silnici skvěle po celý rok. Špičkový inovativní lak SRC posiluje přirozenou odolnost litého kola vůči posypové soli i malým škrábancům a zajišťuje, že kolo bude vypadat skvěle po mnoho let.

Lak SRC. Recept značky DOTZ

Díky třem různým vrstvám vylepšeného laku SRC, zaručuje německá značka DOTZ dokonalou ochranu kol i v zimním období. Základním lakem je extrémně tvrdý práškový lak černé nebo světle šedé barvy, který je vytvrzen v peci při teplotě 210 °C po dobu 45 minut. Druhá vrstva barevného laku se aplikuje v tekutém stavu a po dobu 40 minut je stabilizována při teplotě 180 °C. Jako svrchní vrstvu a zároveň první linii obrany proti vlivům prostředí nakonec kolo dostává dvě vrstvy prémiového bezbarvého laku.

dotz-suzuka_dark_audi_rs5

Zimní kola, která letí

Litá kola s leštěnou čelní plochou jsou často chybně pokládána za typická kola na léto a během zimních měsíců je nevidíme na silnicích tak často. Již nějakou dobu, ale sledujeme vzestup opačného trendu. Litá kola s leštěnou čelní plochou jsou kola, jejichž svrchní vrstvu zbrousí diamantové obráběcí hroty a odhalí tak čistý hliník. Tato technika zdůrazňuje design kola a dodává vozu extra eleganci. Díky složení laku SRC to pro DOTZ není problém.

 

Výjimečně odolný

Zda všechny vrstvy laku dokonale přilnuly k povrchu se testuje křížovým řezem. Povrch kola je šestkrát naříznut skrze všechny vrstvy laku a pod pravým úhlem ho kříží dalších šest řezů. Povrch je pak kartáčován a nemělo by dojít k odlupování naříznutého laku. Pro zajištění konstantní kvality laku SRC je každý produkt vizuálně kontrolován a jsou měřeny jednotlivé vrstvy laku pro zajištění odolnosti kola vůči soli po celou dobu jeho životnosti.