Pneumatiky Celoroční pneumatiky

Jak dopadne přímé srovnání letních, celoročních a zimních pneumatik? Podívejte se na video.

O tom, že zimní pneumatiky nejsou pouhým lobby výrobců pneumatik, svědčí i několik srovnání s letními pneumatikami. Na sněhu či kluzkém povrchu nabízejí zimní pneumatiky z měkčí směsi vyšší přilnavost, což se projevuje na lepší celkové ovladatelnosti auta, ale také právě na bezpečnosti.

Jak takové srovnání zimních pneumatik s letními, ale i celoročními pneumatikami dopadne? Na to se můžeme podívat v přiloženém videu. Poslouží nám k tomu Audi A3 obuté na různých pneumatikách Bridgestone.

To se zaměřuje na srovnání všech tří typů pneumatik na sněhu a na stejném typu auta. Video začíná akcelerací, kde je jasně vidět, že zimní pneumatiky jasně vyhrávají. Akcelerace auta je ve srovnání s celoročními i s letními pneumatikami neporovnatelně lepší. Podle očekávání si celoroční pneumatika stojí mezi letní a zimní přibližně uprostřed. Stejná situace je i u poslední disciplíny, kterou je krizové brzdění.

V prostředním testu se srovnávají pouze letní a zimní pneumatiky a jde o vyhýbací manévr. V tom letní pneumatiky zcela selžou. První překážce se auto vyhnout zvládne, zvládne to i v případě druhé, ale třetí překážku zcela mine. Auto se zimními pneumatikami to ve stejné rychlosti zvládne úplně bez problémů.