Alu kola

Disk RONAL R63 je novinkou, která je vyrobena pomocí novátorské metody SMART CORE

Ronal-r63- SMART-CORE

Na essenské Motor Show 2017 představila v tomto roce společnost RONAL GROUP mimořádně významnou novinku: Disk RONAL R63 v provedení Grafit-mat-čelně leštěno, který se vyrábí pomocí novátorské metody SMART CORE.

U tohoto procesu se do kokily vkládají solná jádra, která se následně zalijí do hliníku a vyplaví se vodou. Nový disk, který je nejprve k dostání ve velikosti 8×18 palců s montáží na 5 otvorů, si zájemce rozhodně získá svým mimořádným vzhledem. Dosáhnout jeho komplexních vnitřních tvarů umožňuje využití jedinečné technologie SMART CORE: tato nově vyvinutá, technologicky vysoce pokročilá metoda se zakládá na používání solných jader. Hodí se zvláště na speciální geometrii konstrukčních dílů a komplexní designy, které by jinak nešlo realizovat pomocí žádné jiné metody odlévání – nebo pouze s využitím mechanického obrábění. Dále tak lze vytvářet vybrání v paprscích disků, díky nimž lze snížit jejich hmotnost.

Metoda SMART CORE umožňuje vyrábět solná jádra s vysokou mechanickou pevností při zachování značné tvarové rozmanitosti. K tomu účelu se nejprve smísí dvě složky soli, ty se roztaví a odlijí se z nich solná jádra. V dalším kroku se tato jádra podle požadovaného tvaru vloží do kokily jako prvek vymezující tvar pozdější dutiny a zalijí se do hliníku. Po ztuhnutí se solná jádra z dílu vymyjí vodou pod vysokým tlakem. Použitá voda se následně zbaví nežádoucích příměsí a přivede se zpět do procesu. Solná jádra jsou kompletně rozpustná ve vodě a tím i šetrná vůči životnímu prostředí.