Pneumatiky Letní pneumatiky

Dayton představuje nové pneumatiky D550S a D650D pro nákladní vozidla

Bridgestone: Dayton D550S a Dayton D650D

Dayton uvádí na trh dva nové produkty v segmentu cenově výhodných pneumatik pro nákladní vozidla: vodicí pneumatiku Dayton D550S a záběrovou pneumatiku D650D pro lehká a středně těžká nákladní vozidla.

Pneumatiky Dayton vyrábí v Evropě Bridgestone s cílem poskytovat nákladově orientovaným provozovatelům vozových parků důležité provozní vlastnosti za nejlepší možnou cenu. A protože pneumatiky Dayton těží z řízení procesů a kvality společnosti Bridgestone, mohou si být provozovatelé vozových parků také jisti tím, že používají odolné, kvalitní pneumatiky, které odvedou svou práci v jakýchkoli provozních podmínkách.

Steven De Bock, ředitel oddělení OE & Rep Sales Operations Commercial ve společnosti Bridgestone Europe, k tomu říká: „Oba nové produkty na evropském trhu pneumatik pro nákladní vozidla rozšiřují pro značku Dayton pokrytí segmentu cenově výhodných pneumatik, v němž rozhoduje cena. Dayton, podporovaný společností Bridgestone, si úspěšně buduje výjimečné postavení na trhu na základě spolehlivosti a výkonu.“

Nová vodicí pneumatika Dayton D550S a záběrová pneumatika D650D pro lehká a středně těžká nákladní vozidla

Nové středně velké pneumatiky D550S a D650D jsou určeny pro segment lehkých (3,5 až 7 tun) a středně těžkých (7,5 až 16 tun) nákladních vozidel, která se s oblibou používají pro regionální rozvážkovou dopravu, k pronájmu vozidel, pro stěhovací služby a ve stavebnictví.

Tato vozidla jsou obvykle provozována v městských oblastech a na regionálních trasách s malým podílem dálnic. Nové pneumatiky Dayton jsou proto zkonstruovány s ohledem na výzvy rozvážkové dopravy, mezi něž patří kontakty s obrubníky, časté rozjezdy a zastavování a opakované krátké jízdy na rozmanitých druzích povrchu.

Vodicí pneumatika D550S vyniká robustností a kombinuje dobrou odolnost vůči nepravidelnému opotřebení se spolehlivou ovladatelností na mokrém i suchém povrchu. Další předností jsou vytlačovače kamínků v běhounu, které udržují kostru pneumatiky v dobrém stavu pro protektorování.

Přečtěte si také:   Bridgestone zavádí do nové produktové řady pneumatik Ecopia pro dálkovou dopravu technologie ENLITEN, které vozovým parkům zvýší hospodárnost a sníží provozní náklady

Záběrová pneumatika D650D poskytuje dobrou trakci a rychlé reakce při brzdění, zatímco dezén běhounu se spojovacími můstky pomáhá minimalizovat pilovité opotřebení pneumatiky.

Obě pneumatiky mají konstrukci s tenkou patkou, která snižuje hmotnost pneumatiky a spotřebu paliva bez kompromisů z hlediska odolnosti. Provozovatelé se mohou spolehnout rovněž na optimální provozní vlastnosti pro nepřetržitý celoroční provoz, protože obě pneumatiky nesou označení M+S (Mud & Snow) a piktogram horského štítu se třemi vrcholy a symbolem sněhové vločky.

Pneumatiky D550S a D650D jsou v Evropě k dispozici od října 2017 v nejžádanějších rozměrech 215/75 R 17,5 a 265/70 R 19,5 pro lehká a středně těžká nákladní vozidla. Během příštího roku bude produktová řada postupně rozšiřována.

Zákazníci značky Dayton mohou navíc využívat odborné dovednosti a know-how sítě Bridgestone Partner, nezávislé sítě prodejců pneumatik pro nákladní vozidla a výhradního distributora pneumatik Dayton pro nákladní vozidla v Evropě.