Pneumatiky Letní pneumatiky

Continental VanContact Ultra: Nová letní van pneumatika s dlouhou životností a robustním designem

Nový VanContact Ultra byl speciálně vyvinut společností Continental jako letní pneumatika pro doručovací služby a vozidla řemeslníků. Pneumatika proto přichází s důležitými schopnostmi pro hospodárnou jízdu i v městském prostředí. Velmi vysoký kilometrový výkon, robustní design, nízká hlučnost pneumatik/silnice a nízký valivý odpor dělají z tohoto produktu vítěze, pokud jde o udržitelné pneumatiky pro dodávky. V letošním roce Continental vyrobí 20 variant nové pneumatiky pro dodávky, pro ráfky o průměru 15 až 17 palců a pro nosnost až 1 450 kg (index nosnosti 121); schváleno pro rychlosti do 210 km/h. Výroba prvních velikostí VanContact Ultra bude zahájena v březnu 2022.

Cesty dodávkou v městském prostředí zaznamenaly v průběhu let zvláštní nárůst, přičemž odborníci očekávají roční nárůst dodávek „z domu do domu“ o 7 procent do roku 2025. V souladu s tím rostou objemy prodejů přepravních vozidel a pneumatik. Podle evropského obchodního sdružení ACEA v Evropě vzrostl prodej vozidel v tomto segmentu jen mezi lety 2014 a 2019 o 40 procent. Prodejní platforma Alzura Tire 24 rovněž hlásí nárůst prodeje pneumatik pro dodávky o 20 procent v prvních pěti měsících loňského roku ve srovnání s předchozím rokem.

Přečtěte si také:   Firestone uvádí na trh novou cestovní pneumatiku Roadhawk 2 ENLITEN

continental-pp-vancontact-ultra-product-picture-kopieKromě poskytnutí nejvyšší bezpečnosti se vývoj pneumatik zaměřil především na udržitelnost. Například Continental používá ve své směsi nejnovější generaci funkcionalizovaných polymerů, aby spojil vysoký kilometrový výkon, nejnižší možný valivý odpor a robustnost. Uzavřené vnější rameno na dezénu běhounu také slouží k vysoké životnosti pneumatiky a nízkému hluku.

Aby se zabránilo poškození pneumatik kamínky, které uvíznou v drážkách jejich běhounu, jsou ve vnějších dvou drážkách připevněny „kamenné zarážky“, které zabraňují vzájemnému záběru zubů mezi gumou a kameny a zajišťují rychlé vymrštění všech proniknutých předmětů. Zesílené bočnice jsou dalším prostředkem, díky kterému je nový VanContact Ultra vyroben tak robustně, jak je to jen možné. Používají bloky k ochraně citlivých stran pneumatiky před poškozením při kontaktu s obrubníkem, což je často nevyhnutelné při dodávce v městských oblastech.

Nový VanContact Ultra získal následující certifikaci štítků pneumatik EU: hodnocení „B“ ve valivého odporu, nejvyšší třída „A“ pro brzdnou dráhu za mokra a „B“ pro hluk valení.