Testy pneumatik Testy celoročních pneumatik

Continental VanContact 4Season vyhrála v testu pneumatik 225/70 R15 C v magazínu promobil (2020)

continental-vancontact-4season

„Zimy jsou stále mírnější a výměna pneumatik na základě ročního období je čím dál dražší.“ Podle redakčního týmu magazínu promobil tedy existuje mnoho pádných důvodů k používání celoročních pneumatik namísto letních a zimních modelů. Avšak který z těchto univerzálních produktů skutečně poskytuje odpovídající výkon v létě i v zimě? V čísle 10/2020 testovali odborníci na karavany celkem sedm produktů s rozměrem 225/70 R 15 C ze segmentu pneumatik pro lehké nákladní automobily. Jako testovací vůz zvolili Fiat Ducato, který je mezi příznivci campingu oblíbenou volbou.

Zkušební postup magazínu promobil přiřazuje jednotlivým kategoriím – výkonu pneumatiky v zimních podmínkách, na mokru, na suchu a z hlediska vlivu na životní prostředí – váhu v poměru 20/40/20/20 procent se záměrným důrazem na vlastnosti na mokrých vozovkách. V tomto hodnocení se pneumatika Continental VanContact 4Season umístila na první příčce v kategorii výkon v zimních podmínkách a také v rámci celkového hodnocení. Testovací jezdci ocenili velmi dobré vlastnosti pneumatiky ve všech zimních disciplínách a rovněž i její dobrý výkon na mokru během všech letních testů. Za handling na suchém asfaltu jí dokonce udělili nejvyšší známky. A to není vše. Pneumatika VanContact 4Season byla také na špici v testech posuzujících vliv na životní prostředí. Stala se jedinou pneumatikou, která získala hodnocení „velmi dobrá“ v oblasti valivého odporu a hlučnosti pneumatiky / hluku na vozovce. Celkově obdržela pneumatika Continental od magazínu promobil hodnocení „doporučovaná“.

Výsledky testu magazínu promobil znovu názorně potvrdily dobrý výkon pneumatiky VanContact 4Season, kterého dosáhla v testu celoročních pneumatik pořádaném magazínem AutoBild Reisemobil v roce 2020. I v tomto testu se celoroční pneumatika Continental osvědčila. Testovací jezdci jí udělili hodnocení „příkladná“ (číslo 4/2020).

Přečtěte si také:   První hyper-SUV Lotus Eletre dostal 10 typů pneumatik Pirelli

Řidiči, kteří cestují i mimo letní období, ale nechtějí investovat do další sady speciálních zimních pneumatik, si tudíž mohou pořídit celoroční pneumatiky i pro model ze segmentu lehkých nákladních automobilů. Continental VanContact 4Season zajišťuje nejen maximální bezpečnost po celý rok, která byla testována a ověřena nezávislými odborníky, ale zásluhou nižší spotřeby paliva také vyšší hospodárnost. Tento celoroční model je k dispozici pro ráfky od 14 do 17 palců a má schválení pro rychlost až 210 km/h.

Testovány byly pneumatiky: Continental Van-Contact 4Season, Falken Euro All-Season Van 11, Goodyear Vector 4Seasons Cargo, Maxxis Van-Smart A/S AL2, Michelin Agilis CrossClimate, Pirelli Carrier All Season a Vredestein Comtrac 2 Allseason.