Testy pneumatik Testy celoročních pneumatik

Continental AllSeasonContact vítězem testu celoročních pneumatik 205/60 R16 (2019)

Continental-allseasoncontact
Continental AllSeasonContact

V právě zveřejněném společném Testu celoročních pneumatik autoklubu Auto Club Europa (ACE) a die Gesellschaft für Technische Überwachung (GTÜ) získala pneumatika Continental AllSeasonContact jako jediná hodnocení „velmi doporučená“ a stala se Vítězem testu. Odborníci testovali osm modelů mezinárodních výrobců ve velikosti 205/60 R16, která se kromě široké škály osobních automobilů hodí také pro menší dodávky. Celkem bylo provedeno 15 testovacích disciplín, testovacím vozem byl Citroën Berlingo. Jako referenční pneumatiky byly současně testovány i letní a zimní dezény. „AllSeasonContactu od Continentalu patří kři koruny vítězství na ‚sněhu-mokru-suchu‘, bilancuje redakce.

Testovány byly pneumatiky: Continental AllSeasonContact, Fulda Multicontrol, Goodyear Vector 4Seasons G2, Nokian Weatherproof, Hankook Kinergy 4S 2, Michelin Crossclimate+, Bridgestone Weather Control a Nexen Nblue 4Season.

AllSeasonContact je k dispozici v 72 artiklech, které se dělí na 55 rozměrů a následně 17 variant a navíc je dostupný v různých nosnostních a rychlostních indexech. Tím kryje tako celoroční pneumatika od Continentalu 80 procent velikostí pro osobní auta a 70 procent pro SUV.

GTÜ-Test Ganzjahresreifen 2019: Ergebnistabelle