Magazín

Bridgestone získal nejvyšší ocenění v soutěži TyreSafe

Bridgestone Turanza T005

Bridgestone slaví významný úspěch v soutěži TyreSafe Awards 2018, v níž získal ocenění „Výrobce pneumatik roku“ (Tyre Manufacturer of the Year). Největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů1 s převahou zvítězila v kategorii se silnou konkurencí, a to díky řadě bezpečnostních iniciativ a aktivních partnerství, oceněných nezávislou porotou.

Ocenění, předané v hotelu The Belfry v hrabství Warwickshire, je dalším uznáním pro společnost Bridgestone od neziskové organizace TyreSafe. V roce 2017 obdržel Bridgestone s pneumatikami DriveGuard „Ocenění za inovace a využití vyspělých technologií“ a navíc také „Ocenění za výjimečný výkon“ (Outstanding Achievement Award).

Nezisková organizace TyreSafe ocenila přínosný průzkum poškozených pneumatik, který uskutečnila společnost Bridgestone ve spolupráci se společností Highways England. Organizace TyreSafe kromě toho vyjádřila také uznání za důraz, kladený společností Bridgestone na školení zaměstnanců po otevření specializovaného centra v areálu MIRA v první polovině letošního roku.

Studie poškozených pneumatik na dálnicích probíhala po dobu 18 měsíců a odhalila, že u 74 % všech kontrolovaných pneumatik na jedné z nejfrekventovanějších dálnic v Anglii bylo jejich poškození způsobeno nebezpečným předmětem na vozovce nebo nesprávným nahuštěním. Bylo zjištěno, že jen uvedeným dvěma nejčastějším příčinám poškození by bylo možné potenciálně předejít správným a ohleduplným zacházením s pneumatikami a jednoduchou kontrolou jejich stavu před jízdou, při níž by bylo možné odhalit hrozící riziko.

V uplynulých měsících uvedl Bridgestone na trh novou cestovní pneumatiku TURANZA T005. Bridgestone prokázal vedoucí postavení také v oblasti bezpečnostních řešení pro provozovatele užitkových vozidel, včetně aplikace Retorque, která byla vyvinuta po náročném získávání informací od všech výrobců autobusů, nákladních vozidel a přívěsů i návěsů. Aplikace nabízí správné hodnoty utahovacích momentů pro všechna vozidla.

Ocenění převzal jménem společnosti Bridgestone Farrell Dolan, ředitel společnosti Bridgestone, odpovědný za prodej spotřebitelům v severním regionu, který při té příležitosti poděkoval všem zaměstnancům a spolupracovníkům za dlouhodobě odváděnou tvrdou práci.

Přečtěte si také:   Hankook opět získal nejvyšší hodnocení v soutěži Auto Express Product of the Year Awards 2023

Dolan k tomu uvedl: „Ocenění ‚Výrobce pneumatik roku‘ od organizace TyreSafe je pro všechny zaměstnance společnosti Bridgestone obrovskou poctou. K bezpečnosti pneumatik a maximální bezpečnosti silničního provozu směřuje veškeré naše úsilí, založené na službě společnosti prostřednictvím nejvyšší kvality. Každý den vynakládáme obrovské množství práce a toto ocenění je toho jasným dokladem.“