Pneumatiky Motocyklové pneu

Bridgestone uvádí na trh motocyklovou pneumatiku BATTLECROSS E50 pro endurové soutěže

Bridgestone uvádí na trh motocyklovou pneumatiku BATTLECROSS E50, která byla vyvinuta pro endurové soutěže. Pneumatika BATTLECROSS E50 se začala v lednu 2019 prodávat v USA a Kanadě v jednom rozměru pro přední kolo a ve dvou rozměrech pro zadní kolo. V ostatních regionech byla nová pneumatika uvedena na trh v únoru 2019. Pneumatika BATTLECROSS E50 má homologaci DOT a splňuje pravidla FIM.

Pneumatika Bridgestone BATTLECROSS E50 využívá zkušenosti a technologie, získané během mnohaletého vývoje pneumatik pro jízdu v terénu. Díky tomu poskytuje vysokou trakci a vynikající jízdní vlastnosti v zatáčkách na rozmanitých druzích povrchu, a vychází tak vstříc požadavkům účastníků endurových soutěží. Pneumatika používá patentovanou technologii Bridgestone Castle Block, která zajišťuje efektivní adhezi dokonce i na kluzkém povrchu. Speciální hrana, umístěná u paty bloků dezénu, umožňuje pneumatice BATTLECROSS E50 dosahovat na měkkém povrchu mimořádné trakce. Bridgestone použil rovněž simulace 3D pro optimalizaci tvarů a umístění bloků dezénu. Díky tomu je u přední pneumatiky BATTLECROSS E50 zajištěna vyšší úroveň výkonů při průjezdu zatáčkou a u zadní pneumatiky BATTLECROSS E50 vyšší úroveň trakce.

Bridgestone podporuje motocyklové jezdce nabídkou širokého sortimentu motocyklových pneumatik, včetně terénních pneumatik.

Bridgestone BATTLECROSS E50 povrchy

 

Vlastnosti dezénu

  1. Castle Block (doplňkový konvexní blok)
    Povrchy, jako jsou kameny či kmeny skryté v půdě nebo deštěm zmáčené povrchy, mohou být extrémně kluzké. Dezén s technologií Castle Block zahrnuje doplňkové bloky, které vyčnívají z konvenčních bloků. Tím se zvyšuje počet záběrových hran a zvyšuje se tlak na styčnou plochu na kluzkém povrchu. Výsledkem je ještě vyšší úroveň adheze.
  2. Speciální hrany mezi bloky dezénu
    Speciální hrany mezi bloky dezénu zajišťují trakci dokonce i v situacích, kdy je blok zabořen do vrchní vrstvy povrchu.

Bridgestone BATTLECROSS E50 grafika