CUPRA_BORN

Bridgestone spolupracuje se společností CUPRA na uvedení elektrického modelu CUPRA Born na trh

Společnost Bridgestone byla vybrána jako dodavatel pneumatik pro první elektromobil značky CUPRA, CUPRA Born. Speciální pneumatiky Bridgestone s velmi nízkým valivým odporem pro CUPRA Born jsou vybaveny technologií ENLITEN a přispívají k tomu, že vůz ujede na jedno nabití až 548 km. Udržitelná technologie ENLITEN s odlehčenou konstrukcí snižuje valivý odpor pneumatik až o 30 % a hmotnost až o 20 %, čímž prodlužuje dojezd elektromobilu a díky lepšímu využití zdrojů snižuje dopad na životní prostředí.1

Speciálně zkonstruované pneumatiky mají vynikající vlastnosti za mokra a směrovou stabilitu, což je u vozidla s pohonem zadní nápravy velmi důležité. Jsou rovněž vybaveny řešením B-Seal – automatickou těsnicí technologií, jejímž účelem je zadržet vzduch v pneumatice po průrazu hřebíkem, kamenem nebo jiným předmětem.

Během vývojové fáze uplatnila společnost Bridgestone svoji technologii virtuálního vývoje pneumatik, čímž snížila počet potřebných prototypů. Virtuální vývoj pneumatik snižuje spotřebu surovin a emise CO2 přibližně o 60 % a zároveň zrychluje dobu uvedení na trh o 50 %. Celý vývojový proces je tak ve výsledku udržitelnější, efektivnější, přesnější a flexibilnější.

Na letní měsíce připravila společnost Bridgestone pro řidiče elektromobilu CUPRA Born speciálně vyvinuté pláště Bridgestone Turanza ECO, do náročných zimních podmínek pak Bridgestone Blizzak s vynikajícími vlastnostmi na sněhu a k dispozici jsou také celoroční pneumatiky Bridgestone Weather Control. Všechny byly vyvinuty v Evropě, kde se také vyrábějí.

Přečtěte si také:   Maserati Grecale dorazí na pneumatikách Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV

Bridgestone spatřuje v elektromobilitě obrovskou příležitost ke snížení emisí CO2 a zvýšení ekologické udržitelnosti mobility. Tento nejnovější projekt se značkou CUPRA dále potvrzuje závazek společnosti přispívat k utváření udržitelné budoucnosti mobility.