Magazín

Bridgestone spolupracuje se společností CUPRA na uvedení elektrického modelu CUPRA Born na trh

CUPRA_BORN

Společnost Bridgestone byla vybrána jako dodavatel pneumatik pro první elektromobil značky CUPRA, CUPRA Born. Speciální pneumatiky Bridgestone s velmi nízkým valivým odporem pro CUPRA Born jsou vybaveny technologií ENLITEN a přispívají k tomu, že vůz ujede na jedno nabití až 548 km. Udržitelná technologie ENLITEN s odlehčenou konstrukcí snižuje valivý odpor pneumatik až o 30 % a hmotnost až o 20 %, čímž prodlužuje dojezd elektromobilu a díky lepšímu využití zdrojů snižuje dopad na životní prostředí.1

Speciálně zkonstruované pneumatiky mají vynikající vlastnosti za mokra a směrovou stabilitu, což je u vozidla s pohonem zadní nápravy velmi důležité. Jsou rovněž vybaveny řešením B-Seal – automatickou těsnicí technologií, jejímž účelem je zadržet vzduch v pneumatice po průrazu hřebíkem, kamenem nebo jiným předmětem.

Během vývojové fáze uplatnila společnost Bridgestone svoji technologii virtuálního vývoje pneumatik, čímž snížila počet potřebných prototypů. Virtuální vývoj pneumatik snižuje spotřebu surovin a emise CO2 přibližně o 60 % a zároveň zrychluje dobu uvedení na trh o 50 %. Celý vývojový proces je tak ve výsledku udržitelnější, efektivnější, přesnější a flexibilnější.

Na letní měsíce připravila společnost Bridgestone pro řidiče elektromobilu CUPRA Born speciálně vyvinuté pláště Bridgestone Turanza ECO, do náročných zimních podmínek pak Bridgestone Blizzak s vynikajícími vlastnostmi na sněhu a k dispozici jsou také celoroční pneumatiky Bridgestone Weather Control. Všechny byly vyvinuty v Evropě, kde se také vyrábějí.

Bridgestone spatřuje v elektromobilitě obrovskou příležitost ke snížení emisí CO2 a zvýšení ekologické udržitelnosti mobility. Tento nejnovější projekt se značkou CUPRA dále potvrzuje závazek společnosti přispívat k utváření udržitelné budoucnosti mobility.