Magazín

Bridgestone představuje novou pneumatiku VT-COMBINE pro sklízecí stroje

Bridgestone VT-COMBINE

Bridgestone rozšiřuje svou řadu vysokovýkonných, prémiových zemědělských pneumatik představením zcela nové pneumatiky VT-COMBINE, která má specifickou konstrukci splňující standardy CFO (Cyclic Field Operations = Cyklické zatížení) a IF (Improved Flexion = Zvýšená flexe pneumatiky). V porovnání s konvenčními standardními pneumatikami (standardy ETRTO) nabízí o 20 % vyšší nosnost. Tato inovativní nová pneumatika umožňuje zemědělcům zvýšit rychlost jízdy během CFO na 15 km/h místo dosavadních 10 km/h u konvenčních pneumatik. Výsledkem je efektivní využití času během nejdůležitějšího období zemědělského roku. Pneumatika VT-COMBINE pomáhá zemědělcům zvyšovat jejich produktivitu a současně chrání jejich nejcennější zdroj v podobě úrodné ornice díky vysoké nosnosti, vynikající trakci zaručené novou patentovanou konstrukcí záběrových žeber, odolnosti, komfortu a nízkému utužování půdy.1

Mark Sanders, generální ředitel divize zemědělských pneumatik pro prvovýbavu a trh náhradní spotřeby ve společnosti Bridgestone Europe, k tomu říká: „Zemědělci a smluvní dodavatelé zemědělských podniků jsou během sklizně pod nejvyšším tlakem, aby vše probíhalo rychle a efektivně. Proto s velkou radostí představujeme revoluční pneumatiku pro sklízecí stroje. Zkušební verze pneumatiky VT-COMBINE byly testovány na třech kontinentech po dobu tří kompletních pěstitelských sezon s nesmírně pozitivními reakcemi. Pneumatika Bridgestone VT-COMBINE poskytuje vysokou nosnost při nižším tlaku nahuštění a díky větší styčné ploše pneumatiky, v souladu s přísným standardem IF CFO, umožňuje zemědělcům minimalizovat utužování půdy v široké škále podmínek během sklizně. To jim zajistí vysoké sklizně i v budoucích vegetačních cyklech.“

Vysoká nosnost

Nová pneumatika Bridgestone VT-COMBINE byla vyvinuta se specifickým zřetelem na výzvy, jimž čelí současné zemědělství, a poskytuje vynikající stabilitu a trakci dokonce i ve velmi svažitém terénu.3 Pneumatiku VT-COMBINE lze díky technologii IF používat při nižších tlacích nahuštění, což nabízí zemědělcům možnost zvýšení nosnosti až o 55 % (dle standardu
IF CFO).2,3

Přečtěte si také:   Hankook představuje video ke svým novým pneumatikám iOn. Hlavní hvězdou kampaně „Bad Day“ je jelen

Vynikající odolnost

Pneumatiky VT-COMBINE používají nejvyspělejší materiály, dezény a konstrukční metody, vyvinuté v evropském technickém středisku společnosti Bridgestone. Tím je zaručena nejvyšší míra odolnosti. Vyztužená konstrukce kostry, velmi pružné bočnice a patentovaný robustní profil patky S-LINE přispívají k vynikající odolnosti, která je potřebná k vysokým výkonům při vysokém a neustále se měnícím zatížení. Konstrukce pneumatiky s 6 kordovými tkaninami navíc eliminuje potřebu ocelového nárazníkového pásu, což zaručuje vynikající pohlcování nárazů, dobrou odolnost vůči proražení pneumatiky a snadné opravy.

Pozoruhodná trakce

Stabilní a spolehlivá trakce pneumatiky VT-COMBINE na různých druzích povrchu usnadňuje sklizeň,1 a to i v náročném terénu a za nepříznivých povětrnostních podmínek. Nová patentovaná konstrukce evolventních lamel minimalizuje narušování půdy a poskytuje dobrou trakci. To znamená, že Bridgestone VT-COMBINE je stejně doma na nerovném povrchu, jako na mírně skloněných rovinách, ale i na mokru.

Minimální zhutňování půdy

Zvyšování produktivity v současnosti dává smysl pouze tehdy, není-li to na úkor sklizní v budoucnosti. Pneumatika VT-COMBINE byla zkonstruována pro maximální velikost styčné plochy při nízkém tlaku nahuštění, aby se minimalizovalo narušování půdy a zachovala se úrodnost půdy pro budoucí vegetační období.

Komfort a všestrannost

Inovativní dezén běhounu a konstrukce kostry řady pneumatik Bridgestone VT-COMBINE byly optimalizovány z hlediska komfortu pro řidiče a bezpečnosti provozu u rozmanitých druhů sklizňových strojů. Například pružné bočnice pneumatiky pohlcují nárazy, zatímco větší délka lamel zajišťuje klidnou jízdu dokonce i na silnici bez nadměrných vibrací nebo rušivého hluku.

Pneumatika VT-COMBINE, zkonstruovaná pro mlátičkové sklizňové stroje, se velmi dobře hodí i pro mnoho dalších druhů sklizňových strojů, včetně strojů pro sklizeň pícnin, brambor a cukrové řepy. V současnosti je pneumatika nabízena v 11 rozměrech.

Péče o půdu v podání společnosti Bridgestone

Pneumatika VT-COMBINE je nejnovější prémiovou zemědělskou pneumatikou, vyvinutou v souladu s principy péče o půdu, definovanými společností Bridgestone. Vyznačují se konstrukcí dle standardu IF (Improved Flexion) a vyspělým dezénem běhounu. Pečeť „Soil Care by Bridgestone“ (péče o půdu v podání společnosti Bridgestone) nesou pneumatiky, které nabízejí rovnováhu mezi zvyšováním efektivity v zemědělství a ochranou životního prostředí, čímž pomáhají zemědělcům zvyšovat produktivitu trvale udržitelným způsobem.

Přečtěte si také:   Hankook opět získal nejvyšší hodnocení v soutěži Auto Express Product of the Year Awards 2023

Bridgestone: světový lídr v segmentu zemědělských pneumatik

Bridgestone je již po desetiletí v čele vývoje a výroby zemědělských pneumatik, ať se jedná o kvalitu nebo inovativní konstrukci. Zpočátku byl zastoupen prostřednictvím své legendární značky Firestone se silným postavením na evropském trhu se zemědělskými pneumatikami a nyní představuje nové řady prémiových pneumatik Bridgestone. Uvedení pneumatiky VT-COMBINE pro sklízecí stroje následuje po vrcholné pneumatice VT-TRACTOR pro traktory, která byla uvedena na trh v roce 2014. Bridgestone je důvěryhodným a spolehlivým partnerem pro zemědělce i smluvní dodavatele zemědělských podniků, jimž pomáhá získávat z přírody vyšší výnosy v současnosti… i v budoucnosti.