Magazín

Bridgestone představil speciální obrubníky, které jsou konstruovány přímo pro pneu

bridgestone obrubnik

Společnost Bridgestone Corporation (Bridgestone) dnes oznámila, že její rozsáhlé know-how v oblastech pneumatik a materiálů umožnilo vyrobit nové řešení, které zajistí bezbariérovou autobusovou dopravu v nově budované olympijské vesnici pro Olympijské a paralympijské hry 2020 v Tokiu.

Bridgestone využívá v rámci spolupráce s dalšími partnery v Japonsku své zkušenosti z výroby pneumatik pro autobusy a gumárenských produktů při vývoji nové konstrukce obrubníku, která umožní autobusům zastavit blíž u obrubníku. Konstrukce obrubníku má speciální sklon, který je lépe přizpůsoben tvarům pneumatik. Tím se snižuje opotřebení a vibrace bočnic. Navíc ji lze přizpůsobit nejčastěji používaným rozměrům pneumatik a vozidel. Výsledkem je výrazně menší mezera mezi obrubníkem a podlahou v prostoru dveří autobusu. Cestující – především vozíčkáři, osoby s kočárky a senioři – tak mohou snadněji a bezpečněji nastupovat a vystupovat.

Nová bezbariérová zastávka pro autobusy byla v červnu 2019 zprovozněna v japonském městě Okayama a nyní tento systém přebírá i tokijský magistrát. První zastávka s touto konstrukcí bude v Tokiu dokončena v únoru 2020 v olympijské vesnici před Olympijskými a Paralympijskými hrami 2020 v Tokiu. Zastávka o délce 395 metrů bude kompatibilní s rozmanitými rozměry pneumatik a vozidel. Bridgestone pokračuje ve spolupráci s tokijským magistrátem a dalšími městy při vyhledávání míst pro budoucí využití nového řešení, jež bude přínosné pro obyvatele Japonska i po tokijské olympiádě, která se koná v příštím roce.

„Firma Bridgestone byla založena s misí sloužit společnosti a my se neustále snažíme zlepšovat způsoby, jímž lidé cestují, žijí, pracují a baví se,“ řekl Masaaki Tsuya, předseda představenstva, generální ředitel a jednatel společnosti Bridgestone Corporation. „Zaměstnáváme jedny z nejlepších odborníků na světě, co se týče pneumatik a gumárenských produktů, a tito specialisté se neustále snaží nacházet řešení pro uspokojování měnících se požadavků a výzev ve světě, který je v nepřetržitém pohybu. V těchto projektech využíváme naše obrovské znalosti, s jejichž pomocí vytváříme vyspělá řešení, jež odstraňují bariéry a zvyšují dopravní obslužnost pro všechny lidi – ve veřejné autobusové dopravě i v dalších oblastech.“

Bridgestone uvedený produkt nevyrábí, ani neprodává, nese však odpovědnost za hlavní konstrukci, testování a ověřování v rámci spolupráce s národní univerzitou v Yokohamě, japonským sdružením pro plánování dopravy JTPA (Japan Transportation Planning Association) a společností Advance Co., Ltd.

Přečtěte si také:   Jak postupovat při odškodnění nehody v roce 2023

Bridgestone je jako jediný globální partner olympijských a paralympijských her s globálním sídlem v pořádajícím městě hrdým poskytovatelem produktů, služeb, řešení a vyspělých technologií, které vylepší zážitky všech návštěvníků tokijských her bez ohledu na jejich hendikep. Bridgestone považuje Olympijské a paralympijské hry 2020 v Tokiu za významnou příležitost k prezentaci svých nových, progresivních technologických konceptů. Zároveň se v rámci své transformace prezentuje jako ještě inovativnější a opravdu globální společnost. Bridgestone zveřejní v nadcházejících měsících další informace o své podpoře olympijských her v Tokiu, které se uskuteční v příštím roce.