Magazín

Bridgestone podporuje více než 75 sportovců na jejich cestě k Olympijským a paralympijským hrám 2020 v Tokiu

bridgestone-olympics-2020

Bridgestone sestavil svou dosud největší globální soupisku Týmu Bridgestone složenou ze sportovních ambasadorů v rámci podpory Olympijských a paralympijských her 2020 v Tokiu, které se budou konat v místě globálního sídla společnosti.

Na neustále rozšiřované soupisce globálních sportovních ambasadorů Týmu Bridgestone je nyní již více než 75 sportovců z více než 20 klíčových trhů a 34 různých sportovních disciplín. Patří mezi ně mimo jiné María José Granatto (pozemní hokej) z Argentiny; Heath Davidson (tenis na vozíku); Joe Ingles (basketbal) z Austrálie; Darlan Romani (atletika) z Brazílie; Aaron Brown (atletika) z Kanady; Chen Long (badminton) z Číny; Charlotte Bonnet (plavání) z Francie; P.V. Sindhu (badminton) z Indie; Gregorio Paltrinieri (plavání) z Itálie; Kosuke Hagino (plavání) a Manami Tanaka (tenis na vozíku) z Japonska; Aída Román (lukostřelba) z Mexika; Lidia Valentín (vzpírání) a Javier Gómez Noya (triatlon) ze Španělska; Daley Thompson (bývalý sportovec, atletika) z Velké Británie; a Allyson Felix (lehká atletika), Missy Franklin (bývalý sportovec, plavání) a Jessica Long (para plavání) z USA.

„Podporujeme naši největší a nejrozmanitější skupinu sportovních ambasadorů pro Olympijské a paralympijské hry 2020 v Tokiu, protože tyto hry se uskuteční ve městě, které je naším domovem,“ řekl Shu Ishibashi, místopředseda a jednatel společnosti Bridgestone Corporation. „Sportovci jsou srdcem a duší olympijských a paralympijských her. Sportovci světové úrovně v Týmu Bridgestone ztělesňují vytrvalost, vášeň a elán potřebný k úspěchu i při nepřízni osudu. S neuvěřitelnou hrdostí oslavujeme jejich životní příběhy a spolupracujeme s nimi, abychom společně inspirovali lidi na celém světě k cestě za svými sny.“

Všichni sportovní ambasadoři Týmu Bridgestone byli pečlivě vybráni na základě kritérií, jakými jsou jejich vztahy ke klíčovým hodnotám společnosti, jejich osobní příběhy, výkonové atributy a podporování komunit. Cesta každého sportovce bude oslavována prostřednictvím marketingových aktivit pro komunity, zákazníky a zaměstnance, a to před Olympijskými a paralympijskými hrami 2020 v Tokiu, v jejich průběhu i po nich. Tyto aktivity budou probíhat v souladu s globálním poselstvím společnosti „Chase Your Dream“ („Jděte za svým snem“), které inspiruje lidi, aby překonávali překážky na cestě za svými cíli. Sportovci obdrželi také finanční podporu a přístup k produktům, službám a řešením Bridgestone.

Přečtěte si také:   Goodyear vyvinul pneumatiky na míru pro nové Maserati GranTurismo

„Je mi ctí, že mohu reprezentovat Tým Bridgestone a přidat se na této cestě na Olympijské a paralympijské hry 2020 v Tokiu k tolika úžasným sportovcům z celého světa,“ řekl Franklin, pětinásobný držitel zlatých olympijských medailí v plavání, který se zúčastnil olympijských her v Londýně 2012 a Riu 2016. „Bridgestone ví, co to znamená usilovat o vrcholné výkony na nejvyšší úrovni. S velkou radostí spolupracuji se společností, která sdílí moje hodnoty a s tak silným přesvědčením podporuje olympijské i paralympijské hnutí a sportovce na celém světě.“
 
Bridgestone začal v rámci svého zaměření na inovace a mobilitu využívat své know-how v oblasti pneumatik a gumárenských produktů také k podpoře technického vývoje sportovního vybavení. Bridgestone v Japonsku vyvinul nová jízdní kola pro dráhovou cyklistiku, která budou používat japonští sportovci v této disciplíně na Olympijských hrách 2020 v Tokiu. Bridgestone kromě toho uskutečňuje také paralympijské projekty v různých sportovních odvětvích včetně vývoje pneumatik pro tenis na vozíku. Společnost doufá, že bude i v dalších letech úspěšně přispívat k vývoji v této oblasti a podporovat sportovce také na ostatních trzích.
 
Další sportovci na soupisce Týmu Bridgestone a související aktivity budou zveřejněny v nadcházejících měsících příprav na Tokio 2020. Více informací naleznete ZDE.