Magazín

Bridgestone dosáhl dvojitého vítězství v extrémním enduru Erzberg Rodeo

Bridgestone-Erzberg-Rodeo

Rozjetý Ossi Reisinger (AUT/Husqvarna) zvítězil na pneumatikách Bridgestone v závodech Rocket Ride a Iron Road Prolog v rámci rakouského kultovního endurového podniku Erzberg Rodeo, který je považován za nejnáročnější motocyklový závod na světě v kategorii enduro.

První den patřil závodu do vrchu Kärcher Rocket Ride, který se jede na plný plyn po kamenitých a šotolinových svazích hory Erzberg. Pro cestu za svým třetím vítězstvím na extrémně strmém a kluzkém „železném obru“ vsadil Reisinger na přilnavost a odolnost pneumatik Bridgestone.

Také ve třetím dnu extrémního endurového podniku dovezly pneumatiky Bridgestone rakouského jezdce k vítězství v bleskově rychlém závodě Iron Road Prolog na 13,5 kilometru dlouhé trati s ošidným šotolinovým povrchem z prostoru paddocku až na vrchol.

Nico Thuy, vedoucí evropské motocyklové divize ve společnosti Bridgestone Europe, k tomu poznamenal: „Bridgestone je hrdý, že přispěl k umístění na stupních vítězů ve dvou vrcholných závodech podniku Erzberg Rodeo. Jedná se o sportovní akci světové úrovně s 1500 závodními jezdci více než 30 národností a tisíci fanoušky na horských svazích. Atraktivní podívaná je také strhujícím, vzrušujícím a nejnáročnějším testem pro terénní pneumatiky, jaký si můžete představit!“

Bridgestone, největší společnost na světě, vyrábějící pneumatiky a gumárenské produkty, vyvinul řadu vysokovýkonných prémiových terénních motocyklových pneumatik pod označením Battlecross pro všechny druhy terénu a provozních podmínek.