Pneumatiky Motocyklové pneu

Bridgestone Battlax Hypersport S21 jako prvovýroba pro nový motocykl BMW S 1000 RR

Bridgestone bude dodávat pneumatiky Battlax Hypersport S21 jako originální výbavu pro motocykl BMW S 1000 RR.

Přední pneumatika Bridgestone Battlax Hypersport S21 obdržela optimalizovaný profil prostřední části běhounu mezi ramenními oblastmi, který zaručuje ještě lepší ovladatelnost a preciznost při průjezdu zatáčkou a vynikající neutrální chování motocyklu. Technologie třísekční směsi a plniva v oblasti patky s vysokou tuhostí optimalizují tlumení a stabilitu.

Zadní pneumatika Battlax Hypersport S21 poskytuje vyšší stabilitu a adhezi při průjezdu zatáčkou prostřednictvím specifické směsi v horní části a vyšší tuhosti centrální části běhounu mezi ramenními oblastmi díky technologii bezešvého ocelového nárazníku Bridgestone MSB (Mono Spiral Belt).

„Po mnoha letech dodávek našich pneumatik Hypersport S20 Evo pro předchozí model S1000RR bylo naším cílem poskytnout značce BMW Motorrad pneumatiku, která umožní jezdci využívat veškerý potenciál tohoto nového superbiku. Využili jsme veškeré své know-how z hlediska technologií a materiálů a veškerou svou vášeň, abychom dosáhli mimořádně vysoké úrovně výkonů, požadované značkou BMW Motorrad,“ vysvětluje Nico Thuy, vedoucí evropské divize motocyklových pneumatik ve společnosti Bridgestone EMEA. „Nová zakázka na originální výbavu potvrzuje kvalitu našich produktů i naše vedoucí postavení v oblasti technického vývoje pneumatik, které je založeno na našich mnohaletých zkušenostech z motoristického sportu a na našich dlouhodobých aliancích s prémiovými výrobci, jako je BMW Motorrad. Na tento úspěch jsme velmi hrdí a těšíme se, že budeme moci značku BMW Motorrad podporovat při překonávání dalších vzrušujících výzev.“

Battlax Hypersport S21 pro BMW S 1000 RR bude na celém světě k dispozici od roku 2019 v těchto rozměrech:

  • 120/70 ZR 17 M/C (58W) specifikace S21F U
  • 190/55 ZR 17 M/C (75W) specifikace S21R U