Magazín

BMW M a Mercedes-AMG obouvají pneumatiky Yokohama Advan Sport V107

2020-bmw-x6-m-competition
BMW X6 M | Foto: Pavel Srp

Advan Sport V107 jsou vysoce výkonné pneumatiky značky Advan, která představuje globální vlajkovou loď společnosti Yokohama. Pro pneumatiky japonského výrobce je charakteristická optimální rovnováha mezi jízdním výkonem a vynikajícím komfortem. Vykazují stejně skvělé bezpečnostní vlastnosti jako Advan Sport V105 a navíc jsou podle systému značení EU zařazeny do nejvyšší kategorie A v přilnavosti za mokra. To jsou vlastnosti, které přesvědčily i dva vedoucí německé výrobce automobilů BMW a Mercedes-AMG.

Až dosud jezdily vozy BMW X5 M a BMW X6 M k zákazníkům na pneumatikách Advan Sport V105. Nyní je společnost Yokohama výrobcem pro tovární montáž těchto vysoce výkonných modelů i díky pneumatikám Yokohama Advan Sport V107. Oba typy jsou vybaveny předními pneumatikami velikosti 275/40 R21 107Y a zadními pneumatikami velikosti 315/35 R21 111Y. Jako originální díl se pneumatika pyšní na boku symbolem hvězdy, který je vyhrazen pro výrobce pro tovární montáž BMW.

Společnost Yokohama je dodavatelem pneumatik Advan Sport V107 pro tovární montáž také v případě prvního elektromobilu Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+. Vepředu i vzadu jsou použity pneumatiky velikosti 275/35 R22 104Y. Aby elektromobily splňovaly podmínky pro valivý odpor, vyvinuly společnosti Yokohama a Mercedes-AMG směs, která ve vyšší míře snižuje tvorbu tepla při běžném jízdním režimu než dosavadní pneumatiky. Kromě toho nově vyvinuté uspořádání struktury profilu znatelně snižuje emise hluku při projíždění.

Přečtěte si také:   První hyper-SUV Lotus Eletre dostal 10 typů pneumatik Pirelli

Těmito dodávkami plní společnost Yokohama další krok v rámci své střednědobé manažerské strategie, která má v úmyslu prosadit pneumatiky Advan a GEOLANDAR přímo pro montáž v továrně.