Magazín

Automobilová federace FIA potvrdila budoucí dodávky pneumatik Hankook pro formuli E

csm_20200701_FIA_confirms_Hankook_as_future_tyre_partner_for_Formula_E_f76e6ec9b3

Výrobce prémiových pneumatik Hankook bude budoucím dodavatelem pneumatik a technologickým partnerem světového šampionátu ABB FIA formulí E. Po představení Gen3 zahájí světový šampionát své velkolepé závody v metropolitních oblastech po celém světě s pneumatikami Hankook, které jsou vyráběny udržitelně, mají dlouhou životnost a jsou také velmi energeticky úsporné.

„Všichni naši zaměstnanci ve všech našich pobočkách jsou velmi hrdí na to, že byla společnost Hankook radou FIA vybrána jako budoucí partner pro pneumatiky a technologie šampionátu ABB FIA Formula E. Motto naší společnosti je podobné filozofii formule E, jejímž cílem je udržitelný růst. Jsme velmi nadšeni, že budeme po této cestě kráčet společně jako partner Gen3,“ říká Sooil Lee, prezident a COO Hankook Tire & Technology. „Je opravdu působivé, jak závody FIA a ABB FIA formulí E řeší změnu klimatu a znečištění ovzduší v našich městech tím, že prostřednictvím těchto závodů podporují zavádění elektromobilů, které se tak budou dostávat do povědomí širší veřejnosti.“

Přední výrobci elektromobilů již pro svá vozidla používají originální pneumatiky značky Hankook vyráběné na míru, které jsou součástí originální výbavy jejich silničních vozidel. Nyní se společnost připojí k úsilí formule E o vytvoření lepšího, čistšího světa tím, že poskytne svou technologii pneumatik orientovanou na budoucnost, a bude na všechny závody formulí E dodávat speciálně navržené pneumatiky spolu s technickou podporou. Hankook bude vyrábět zakázkové pneumatiky pro Formule E inovativními technologiemi. Pneumatiky se budou moci využívat pro různé příležitosti jak v suchých, tak v mokrých podmínkách. Tyto pneumatiky nabízejí velmi nízký valivý odpor, který pomáhá zvyšovat efektivitu elektromobilů. Kromě toho nabízejí dlouhodobou výkonnost při využití materiálů z bio zdrojů a udržitelnou gumu.

Společnost Hankook Tire & Technology se dlouhodobě zavázala k udržitelným a ekologickým obchodním praktikám. Tento cíl spolu s převzetím sociální odpovědnosti již pevně zakotvila ve svých obchodních cílech. Teprve před nedávnem společnost získala platinovou cenu Platinum Award, která je nejvyšším vyznamenáním renomované ratingové agentury EcoVadis, která uděluje ceny v oblasti sociální odpovědnosti. Kromě toho je výrobce již od roku 2016 uváděn na seznamu vlivného světového indexu udržitelnosti Dow Jones (DJSI World). V současné době je jedním ze tří výrobců pneumatik a jediným výrobcem tohoto sektoru se sídlem v Asii, který je v tomto indexu uveden.