News

Auto Bild allrad otestoval pneumatiky 215/60 R17. Vítězem je Goodyear EfficientGrip 2 SUV (2021)

Allrad-Sommerreifen-Aufmacher-1200x800-2b4cc39e3648da1b
Foto:

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip 2 SUV byly odměněny nejlepšími známkami v rozsáhlém testu jednoho z předních německých motoristických časopisů. Auto Bild allrad se zaměřuje zejména na modely SUV, crossover a 4×4. V hloubkovém testu, při němž vyhodnocoval patnáct různých výkonnostních kritérií, časopis porovnával deset pneumatik různých značek.

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip 2 SUV při testu potvrdily své všestranné užitné vlastnosti, dosáhly nejvyššího celkového skóre a současně byly jedinými pneumatikami, které se umístily mezi nejlépe hodnocenými ve všech zkoumaných kritériích. Vzhledem k mnohostranným požadavkům řidičů vozidel SUV byly testy zaměřeny na užitné vlastnosti pneumatik v mokrých i suchých podmínkách a měření trakce v nejrůznějším terénu včetně písku, štěrku, trávy a bláta.

Motoristický časopis popsal Goodyear EfficientGrip 2 SUV po jízdách s modelem Jeep Renegade jako pneumatiky se vzornými jízdními vlastnostmi na všech površích, sportovní ovladatelností, přesným chování při řízení a krátkou brzdnou dráhou na mokré i suché vozovce. Jeho zkušební řidiči ocenili také hodnotu jejich valivého odporu, která podporuje úsporu paliva.

Celý test si můžete přečíst zde.

Piotr Nagalski, ředitel marketingu společnosti Goodyear v Evropě, k tomu řekl: „Vozy SUV tvoří v Evropě jeden z nejrychleji rostoucích segmentů nově prodávaných vozidel. Řidiči od těchto vozidel požadují co největší všestrannost, proto bylo naším cílem vyvinout pneumatiku s vynikajícími všestrannými užitnými vlastnostmi. To, že byly EfficientGrip 2 SUV vyhlášeny za vítěze testu a patřily v každé náročné testované disciplíně mezi nejlepší, prokazuje, že se nám pro SUV skutečně podařilo vyrobit pneumatiky, u nichž nemusí řidiči řešit žádné kompromisy.“

NázevHodnoceníMokroSuchoOff-roadPořadí
GoodYear Efficientgrip 2 SUVpříkladné2+2+2+1.
Michelin Primacy 4příkladné2+2+22.
Bridgestone Turanza T005příkladné22+23.
Continental PremiumContact 6dobré2+2+2-4.
Nokian WetProof SUVdobré22-2+5.
Falken ZIEX ZE310 Ecorundobré222-6.
Maxxis Premitra HP5uspokojivé2-227.
BFGoodrich Advantage SUVuspokojivé2-2-28.
Toyo Proxes Comfortuspokojivé2-22-9.
Imperial EcoSport SUVnedoporučeno3+3+210.

Špičkovým užitným vlastnostem ve všech patnácti testovacích kritériích bez výjimky EfficientGrip 2 SUV vděčí řadě inovací svého dezénu. Technologie Mileage Plus společnosti Goodyear jim zajišťuje vyšší kilometrový proběh a zároveň poskytuje vysokou úroveň výkonu díky pružnému běhounu z vysoce elastické směsi. Díky němu jsou pneumatiky daleko méně náchylné k prasklinám způsobeným špatným stavem vozovky v širokém rozmezí teplot.

K vynikajícím brzdným vlastnostem EfficientGrip 2 SUV za mokra přispívá vysoký počet delších záběrových hran a měkčí směs, což obojí zlepšuje odvod vody z pneumatik. Větší žebra ve středu běhounu zvětšují styčnou plochu s vozovkou a zkracují tak brzdnou dráhu na suchém povrchu.

Pneumatiky EfficientGrip 2 SUV jsou určeny pro širokou nabídku modelů SUV na evropském trhu a jsou v prodeji pro kola s rozměrem od 16,5 do 22 palců.

Foto: Auto Bild allrad