Magazín

ALCAR představil zbrusu nové senzory TPMS

AEZ Kaiman high gloss_detail1_Sensor_2_Silber

Od konce roku 2014 musí být všechny nové osobní automobily povinně vybavené systémem kontroly tlaku v pneumatikách, na tom není nic nového. Novinkou však je, že od 1. července 2020 nabízí ALCAR na trhu náhradních dílů pro osobní automobily novou výrazně vylepšenou generaci produktů TPMS.

Jako lídr na evropském aftermarketovém trhu ocelových a litých kol, ALCAR nabízí špičkové senzory v nejvyšší kvalitě originální výbavy. Kompletní nabídku ALCAR TPMS doplňuje nová generace výkonného programovacího a diagnostického přístroje, nové sady příslušenství, široká nabídka služeb a propracovaný online konfigurátor TPMS.

Skupina ALCAR Group okamžitě zareagovala na rychle se rozvíjející oblast TPMS, a již od roku 2012 počítala při vývoji nových designů kol s prostorovými požadavky nejčastěji používaných senzorů pro měření tlaku v pneumatikách. Rok 2014 znamenal nárůst v segmentu TPMS, který se pro ALCAR Group brzy stal jednou z důležitých oblastí, ve kterých si drží klíčové kompetence a know-how.

Budoucnost TPMS

V červenci 2020 ALCAR Group dále posiluje svoji pozici v této důležité části trhu. Sven Müller, Ředitel prodeje TPMS k tomu říká: “Cílem zavedení nové generace produktů TPMS je posílení naší tržní pozice na evropském aftermarketovém trhu a expanze do nových produktových segmentů i k novým zákazníkům. Při vylepšování našich produktů TPMS jsme se řídili potřebami našich zákazníků i vývojem na trhu. Jsme tak schopni uspokojit stále se zvyšující poptávku a nastavit nové standardy služeb. Součástí naší strategie je také nárůst známosti a oblíbenosti značky ALCAR.”

Vývoj nových senzorů přináší na trh následující vylepšení:

  • Rozšířené pokrytí vozidel senzory Plug&Drive a Universal
  • V současnosti nejrychlejší bezdrátové programování senzorů na trhu
  • Vylepšenou kompatibilitu s programovacími přístroji TPMS nezávislých výrobců
  • Možnost použití senzorů až do rychlosti 300 km/h

LAY_ALCAR_UNI_SENSOR_NEU_2

ALCAR SENSOR s TÜV certifikací

ALCAR zareagoval s předstihem na měnící se ekonomické podmínky a pokles obchodu na hlavních evropských trzích i na rostoucí konkurenční prostředí. Rozšířením produktové řady TPMS o značku ALCAR SENSOR nabízí ALCAR, jako specialista na aftermarketová kola, všem svým partnerům nejmodernější technologii za atraktivní ceny stejně jako rychlé a prozákaznicky orientované služby.

Přečtěte si také:   Bridgestone podporuje globální tým sportovních ambasadorů pro Letní olympijské a paralympijské hry 2024 v Paříži

Trojice nových senzorů od ALCAR

Nový “ALCAR Plug&Drive sensor” je předprogramovaný a tedy připravený pro okamžité použití. To šetří pneuservisům čas s programováním nebo konfigurací senzoru. S pouhými
6 položkami, senzor prezentovaný také pod zkratkou P&D, nabízí pokrytí 96 % všech nových vozů na evropském trhu od modelového roku 2018. ALCAR P&D senzor je však také plně programovatelný a společně se senzorem ALCAR Universal je v současnosti jedním z nejrychleji programovatelných senzorů na trhu.

Nový “ALCAR Universal sensor” nabízí maximální flexibilitu spojenou s nejvyšším pokrytím vozidel blížícímu se 99 % (od modelového roku 2018). S časem 3 až 4 sekundy je Universal sensor aktuálně nejrychleji programovatelným senzorem na trhu. Velkou výhodou je, že může být naprogramován většinou nezávislých programovacích přístrojů TPMS. Universal sensor je dostupný se 4 různými typy ventilků: clamp-in stříbrný, clamp-in černý, clamp-in šedý a snap-in černý. Zkrátka univerzál v každém ohledu!

Nový “ALCAR Single sensor” je předprogramovaný OE-náhradní senzor, identický s OE senzory, 100% spolehlivý a připravený pro okamžité použití. Je dostupný pro nejběžnější vozidla na evropském trhu. Single sensor je nákladově efektivní alternativa pro každého. Nejčastějšími místy jeho použití budou obchodní příležitosti ve větších množstvích a montáž kompletních kol.

Všechny nové ALCAR senzory mají prodlouženou životnost baterie díky chytrému řízení spotřeby energie a maximální schválenou rychlost (Vmax) pro clamp-in modely až do 300 km/h. Nová generace ALCAR SENSOR garantuje OE kvalitu, všechny senzory jsou testovány a certifikovány TÜV SÜD a musí splňovat vysoké požadavky, které jsou na ně kladeny v náročných podmínkách.

Komplexní výzvy – jednoduchá řešení

ALCAR nabízí řešení připravené na míru. Vedle nových senzorů ALCAR vyvinul ve spolupráci se společností BARTEC, globálním lídrem v oblasti diagnostických přístrojů TPMS, nový výkonný přístroj ALCAR TECH600. Ten přináší technikům v pneuservisech komplexní diagnostický a programovací přístroj s mnoha užitečnými funkcemi. Nový ALCAR TECH600 nabízí mimo jiné barevný displej, WIFI, Bluetooth OBDII, bezdrátové nabíjení a odolné ergonomické pouzdro. Díky vylepšené navigaci, široké nabídce jazyků v menu, automatickým aktualizacím prostřednictvím WiFi i komplexním možnostem OBD analýzy, usnadní nový přístroj pneuservisům jejich každodenní pracovní činnosti. ALCAR TECH600 umožňuje automatické rozpoznání/slepou identifikaci senzoru, multiprogramování, integraci ERP a obsahuje širokou databázi spárovacích procedur. K přístroji obchodní partneři obdrží tříletou aktualizaci. ALCAR všem pneuservisům v rámci jednorázové speciální nabídky nabízí také rozšíření softwarového pokrytí přístroje na všechny hlavní světové výrobce senzorů.

Přečtěte si také:   Pneumatiky Pirelli pro motorsport FSC debutují ve Velké ceně Formule 1

Tool_in front of package

Michael Lenikus, Výkonný ředitel ALCAR Wheels: „Trh a jeho požadavky se neustále vyvíjejí. Vyvinuli jsme kompletní novou rodinu produktů s pomocí nejmodernějších OE technologií za účelem maximální podpory našich partnerů v jejich každodenním byznysu. Ve spolupráci se společností BARTEC jsme nyní schopni nabídnout nejenom atraktivní, ale především technicky udržitelné řešení pro toto rozvíjející se odvětví.“

ALCAR TPMS konfigurátor

Přestože nejsou zvenku viditelné, senzory TPMS jsou důležitou bezpečnostní součástí vozu a velice komplexním dílem, který funguje spolehlivě pouze pokud je kombinace pneumatik, kol a senzorů vzájemně 100% kompatibilní a schválená. Jako specialista na oblast kol a TPMS nabízí ALCAR svým partnerům v TPMS konfigurátoru bez výjimky pouze 100% technicky schválené informace o senzorech. Konfigurátor online zobrazuje objednací čísla všech senzorů, spárovací procedury pro jednotlivé modely vozidel, náhradní díly i příslušenství k senzorům.