Magazín Auto Express otestoval osm modelů zimních pneumatik o rozměru 225/45 R17

Pneumatika Continental WinterContact TS 860 obdržela opět prestižní ocenění v testu zimních pneumatik organizovaném předním britským týdeníkem pro automobilisty Auto Express a navázala tak na úspěch z minulého roku. Auto Express ocenil vítěze testu, pneumatiku ContiWinterContact TS 860, pochvalnými slovy: „Společnost Continental znovu ukázala, že nabízí značkové pneumatiky s nejlepšími výkony pro všechny povětrnostní podmínky. TS 860 přesvědčuje nejen nízkou spotřebou, ale i přesným ovládáním na mokré, suché i sněhem pokryté vozovce. Ve Velké Británii je v chladném ročním období třeba stále častěji počítat se zimními podmínkami na silnici. S modelem WinterContact TS 860 tak řidiči získávají pneumatiku, na kterou se mohou spolehnout v každém počasí.“

Testovacími kritérii Auto Expressu jsou jízdní vlastnosti, výkon, kvalita a atraktivita. Mnoho milovníků automobilů se při rozhodování o koupi spoléhá na hodnocení odborného časopisu.

Scott Benbow, Product Marketing Manager společnosti Continental, uvedl: „Stejně jako její předchůdce, pneumatika ContiWinterContact TS 850, doposud nejúspěšnější zimní pneumatika společnosti Continental, dokazuje i WinterContact TS 860, že nejvyšší prioritou Hanoverských je bezpečnost na silnici. Nejnovější ocenění opětovně potvrzuje cíl společnosti Continental, a sice optimalizovat v rámci naší iniciativy VisionZero bezpečnost za volantem.”

Názevbodůslovní hodnocení
Continental WinterContact TS 860 cen100Loňský vítěz opět dokázal své kvality a poskytuje bezkonkurenční vlastnosti na mokru i suchu a na sněhu sice není nejlepší, ale její vlastnosti jsou velmi vyvážené. Jediný nedostatek je o něco horší aquaplaning.
Hankook Winter i*cept RS2 W452 cen99,8Hankooky byly minule poslední, ale momentálně prošly mezigenerační obměnou která jej posunula na druhé místo. Jsou nejlepší na sněhu a druhé nejlepší na mokru.
Dunlop Winter Sport 5 cen99,3Dunlopy mají nejlepší handling na sněhu a celkově velmi sebevědomá na sněhu, vynikající je také na suchu. Nabízí také nízkou hlučnost a nízký valivý odpor.
Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 cen98,6Velmi vyrovnaná pneumatika, které umístění trochu zkazily výsledky na mokru
Nokian WR D4 cen98Nokiany tradičně září na sněhu, avšak už méně se jim dařilo na mokru. Má však nejlepší valivý odpor a velmi dobrý handling na suchu.
Pirelli Winter Sottozero 3 cen97,9Pirelli se dařilo na suchu, na mokru a sněhu to však bylo o něco horší.
Michelin Alpin 5 cen97,5Alpin 5 už poněkud zastarává a Michelin by jej měl aktualizovat, aby udržel krok s konkurencí
Bridgestone Blizzak LM-001 cen96,9LM001 je dezén z roku 2014 a je to celkem znát. Je však nejlepší v aquaplaningu. Rozdíly mezi pneumatikami jsou však velmi malé a ani poslední místo neznamená, že se jedná o špatnou pneumatiku
Líbí se vám článek? Sdílejte ho!